Kalendarz wydarzeń

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
26
27
28
29
30

 

gison sip1

pobierzDruki do pobrania

inwestcje

Projekty

Ostrzeżenia meteorologiczne

pogoda

ostrow lubelski w mediach

Rodzina 500+

banerek

PARTNERSTWO GMIN

partnerstwo

Dotacje z budżetu państwa

indeks22

Dotacje z budżetu państwa

Genealogia Ostrowa Lubelskiego

genealogią

RODO 1 300x225

logoprojektu


 

    W sobotę (31 sierpnia) m.in. w Lublinie odbyły się uroczystości z okazji 39. rocznicy Sierpnia 1980 roku. W wydarzeniu wziął udział Andrzej Bunia zastępca Burmistrza Ostrowa Lubelskiego.

    W sobotnie popołudnie, lubelscy uczestnicy obchodów Dnia Solidarności i Wolności spotkali się przy Pomniku Wdzięczności, który usytuowany jest przy Drodze Męczenników Majdanka. Nieco później w Archikatedrze lubelskiej modlili się za zmarłych i żyjących działaczy ruchu solidarnościowego. Jednym z ostatnich punktów programu było złożenie kwiatów przy pomniku bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Wiązankę złożył również Andrzej Bunia zastępca Burmistrza Ostrowa Lubelskiego.

Małgorzata Sobczyńska

 

62293

Szanowni Państwo, Dyrektorzy, Nauczyciele, Wychowawcy, Drodzy Uczniowie i Rodzice!

Rozpoczynając nowy rok szkolny 2019/2020 w imieniu władz samorządowych Gminy Ostrów Lubelski, pragnę złożyć wszystkim uczniom, nauczycielom i całej szkolnej społeczności, najserdeczniejsze życzenia. Mnóstwa twórczej energii zarówno w aktywności pedagogicznej, jak i uczniowskiej. Spokojnej i satysfakcjonującej pracy a także wytrwałości i wyrozumiałości. Niech nowy rok szkolny przyniesie same sukcesy naukowe i wychowawcze.

 

Burmistrz Ostrowa Lubelskiego

Józef Gruszczyk

 

W czwartkowe przedpołudnie, Parafialna grupa rowerowa z Uścimowa odwiedziła Ostrów Lubelski. Trzydziestoosobowa brygada na czele z Wojewodą Lubelskim i proboszczem tamtejszej parafii Jerzym Grochowskim wybrała się na rajd rowerowy po naszej okolicy.

 Niezmiernie miło było nam gościć rowerzystów z sąsiedniej gminy, którzy wybrali się na rajd rowerowy. Trasa rozpoczęła się w Uścimowie. A po krótkiej przerwie i naładowaniu akumulatorów w Ostrowie rowerzyści wyruszyli do Jedlanki. W rajdzie udział wziął Przemysław Czarnek Wojewoda Lubelski, Eliza Panasz – Smoleń Wójt gminy Uścimów, młodzież, mieszkańcy oraz inicjator wydarzenia ks. Jerzy Grochowski.

W ostrowskim Parku Miejskim na grupę rowerzystów czekał gospodarz naszej gminy Józef Gruszczyk. Wraz z pracownikami urzędu witał turystów, częstując jeszcze ciepłymi wypiekami z naszej, ostrowskiej piekarni. Po krótkim odpoczynku, rowerzyści wyruszyli w dalszą drogę.

Wszystkim uczestnikom rajdu serdecznie dziękujemy, życząc bezpiecznej podróży do domu. Mamy nadzieję, że odwiedzicie nas jeszcze nie raz!

 

Małgorzata Sobczyńska

 

W niedzielę 25 sierpnia br. odbyły się Dożynki Gminno – Parafialne w gminie Ostrówek. W uroczystościach wziął udział Burmistrz Ostrowa Lubelskiego Józef Gruszczyk. Uroczystości rozpoczęła dziękczynna Msza Święta w Kościele Parafialnym w Ostrówku, którą sprawował ks. Henryk Zdybel proboszcz tamtejszej parafii. Nie co później, barwnym korowodem władze gminy, przedstawiciele władz samorządowych oraz społeczność lokalna, udały się na plac przy Szkole Podstawowej w Ostrówku, gdzie miał miejsce ceremoniał dożynkowy.

Nie zabrakło wieńców dożynkowych, występów artystycznych, pokazów a także degustacji potraw lokalnych. Dodatkową atrakcję zapewniła grupa motocyklowa klubu motocyklowego Bear Riders z Kocka, która poraz kolejny wzięłą udział w gminnym święcie plonów.

 

Małgorzata Sobczyńska

 

 

Tylko pod tym krzyżem, Tylko pod tym znakiem,

Polska będzie Polską, A Polak Polakiem...

Burmistrz Ostrowa Lubelskiego uczestniczył w uroczystościach poświęcenia krzyża powstańców styczniowych, które odbyły się 25 sierpnia br. w Lasach Parczewskich. Organizatorem wydarzenia był Zarząd Koła Łowieckiego nr 2 „Leśnik” w Lublinie.

W sobotnie popołudnie w Lasach Parczewskich, odbyły się uroczystości związane z poświęceniem odbudowanego Krzyża Powstańców Styczniowych „Poległym Bohaterom za wolność i niepodległość Ojczyzny Członkowie Koła Nr 2 „Leśnik” w Lublinie”. W wydarzeniu udział wziął Stanisław Gogacz Senator RP, Robert Gmitruczuk Wicewojewoda Lubelski, Dariusz Stefaniuk Wicemarszałek województwa Lubelskiego, przedstawiciele władz samorządowych Eliza Panasz-Smoleń Wójt gminy Uścimów, Grażyna Lamczyk Wójt gminy Dębowa Kłoda, Paweł Kędracki Burmistrz Parczewa oraz Józef Gruszczyk Burmistrz Ostrowa Lubelskiego. Nie zabrakło także przedstawicieli Lasów Państwowych, pocztów sztandarowych, członków zaprzyjaźnionych kół łowieckich oraz społeczności lokalnej. Dla uczczenia pamięci poległych, pod krzyżem zostały złożone wiązanki kwiatów. Uroczystości poświęcenia krzyża towarzyszył apel pamięci, salwa honorowa oraz zasadzenie dębu niepodległości.

 Małgorzata Sobczyńska

W piątek 23 sieprnia, Burmistrz Ostrowa Lubelskiego uczestniczył w zebraniu sołectwa Rudka Kijańska, które odbyło się w drugim terminie w OSP Rudka Kijańska. Podczas spotkania omówione zostały zgłoszone zadania do realizacji w ramach funduszu sołeckiego m.in.:

remont drogi- ułożenie nowej nawierzchni;

zakup namiotu reprezentacyjnego wsi Rudka Kijańska;

budowa chodnika.

Spośród trzech wyżej wymienionych zadań, zakceptowano jedno- remont drogi. Omówiono także sprawy dotyczące fotowoltaiki, kanalizacji oraz solarów słonecznych. W zebraniu wzięło udział 17 osób.

Przydatne linki

Dla mieszkańca

 

Warte uwagi