Kalendarz wydarzeń

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

 

gison sip1

pobierzDruki do pobrania

inwestcje

Projekty

Ostrzeżenia meteorologiczne

pogoda

ostrow lubelski w mediach

Rodzina 500+

banerek

PARTNERSTWO GMIN

partnerstwo

Dotacje z budżetu państwa

indeks22

Dotacje z budżetu państwa

Genealogia Ostrowa Lubelskiego

genealogią

RODO 1 300x225

logoprojektu


 

Wydarzenia w roku 2020

indeks 

Obwieszczenie  Wojewody Lubelskiego z dnia 22 grudnia 2020 r.

 Na podstawie art. 14 ust. 1 i 2 ustawy z dnia 20 lipca 2000 r. o ogłaszaniu aktów normatywnych i niektórych innych aktów prawnych (Dz.U. z 2019 r. poz. 1461), podaje się do publicznej wiadomości rozporządzenie porządkowe Nr 54 Wojewody Lubelskiego z dnia 21 grudnia 2020 r. w sprawie ograniczenia używania wyrobów pirotechnicznych na terenie województwa lubelskiego. Dniem ogłoszenia niżej wymienionego rozporządzenia porządkowego jest dzień 22 grudnia 2020 r.


grudzien 70
Masakra robotników w Gdyni była najbardziej krwawą akcją milicji podczas tłumienia protestów na Wybrzeżu, które trwały od 14 do 22 grudnia. Ludzie wyszli na ulice miast, między innymi w Gdańsku, Elblągu i Słupsku, sprzeciwiając się drastycznym podwyżkom cen żywności. Domagali się też zmiany władz i wolności słowa. Według oficjalnych danych, w Grudniu 1970 roku, śmierć poniosło 45 osób, a ponad 1100 zostało rannych.  Aresztowano prawie trzy tysiące osób.

Grudzień to miesiąc, w którym większość osób w zabieganiu i pośpiechu realizuje zadania związane z kończącym się rokiem kalendarzowym. W natłoku myśli i obowiązków często zapominamy o tym co ważne. Nie bez powodu, właśnie w tym miesiącu członkowie Koła Gospodyń Wiejskich w Ostrowie Lubelskim w porozumieniu z Urzędem Miejskim ustawili w naszym miasteczku pojemnik na nakrętki. Kształt serca w jakim został zaprojektowany, ma przypominać przechodniom, że nawet najmniejszy gest, może stać się ogromnym darem serca, kiedy robimy coś wspólnie z innymi. 15 grudnia 2020r. odbyło się oficjalne oddanie pojemnika do użytku. Uroczystość zaszczycili swoją obecnością: Burmistrz Ostrowa Lubelskiego: Józef Gruszczyk, Sekretarz Gminy: Sylwia Szczepańska oraz Dyrektor Centrum Kultury: Iwona Drozd. Zakup pojemnika stał się możliwy dzięki darowiznom wpłaconym przez członków koła. Dziękujemy wszystkim, którzy zechcieli włączyć się do tej inicjatywy. Dziękujemy również Zakładowi Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej za pomoc w zamocowaniu pojemnika.
Prosimy o to, aby do pojemnika trafiały wyłącznie nakrętki. Trafią one do Hospicjum Małego Księcia w Lublinie. Niech ta inicjatywa nakręca wszystkich do pomagania.

KGW w Ostrowie Lubelskim

 


Portal slajderok 01Do 30 grudnia 2020 r. można składać wnioski o przyznanie pomocy na dofinansowanie kosztów zakupu komputera stacjonarnego lub przenośnego (laptopa) wraz z niezbędnym oprogramowaniem oraz myszą, klawiaturą i ładowarką. Wysokość pomocy wynosi 1500 zł na rodzinę.

Pomoc będzie przysługiwała rodzinie:

  • w skład której wchodzi co najmniej dwoje dzieci w wieku do 18 lat, uczących się w szkole podstawowej lub ponadpodstawowej w roku szkolnym 2020/2021;
  • w której co najmniej jedno z rodziców/opiekunów prowadzi gospodarstwo rolne w rozumieniu przepisów o podatku rolnym;
  • w której co najmniej jednemu z rodziców/opiekunów został nadany numer identyfikacyjny w trybie przepisów o krajowym systemie ewidencji producentów, ewidencji gospodarstw rolnych oraz ewidencji wniosków o przyznanie płatności;
  • w której łączny dochód uzyskany przez rodziców/opiekunów w 2019 r., podzielony na rodziców/opiekunów i dzieci w wieku do 18 lat nie przekracza w przeliczeniu na osobę 1 200 zł miesięcznie;
  • która nie otrzymała w ostatnich trzech latach poprzedzających dzień złożenia przedmiotowego wniosku, komputera stacjonarnego lub przenośnego będącego laptopem zakupionego ze środków publicznych lub środków organizacji pozarządowych lub zwrotu kosztów, lub dofinansowania zakupu tych rzeczy.

Wsparcie będzie przyznawane jednemu z rodziców lub opiekunów na jego wniosek o przyznanie pomocy złożony do biura powiatowego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa właściwego ze względu na miejsce zamieszkania rodzica lub opiekuna.

Projekt wniosku - otwórz

Czytaj więcej: Pieniądze na zakupu komputera dla dziecka z rodziny rolniczej

Przydatne linki

Dla mieszkańca

 

Warte uwagi