Kalendarz wydarzeń

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

 

gison sip1

pobierzDruki do pobrania

inwestcje

Projekty

Ostrzeżenia meteorologiczne

pogoda

ostrow lubelski w mediach

Rodzina 500+

banerek

PARTNERSTWO GMIN

partnerstwo

Dotacje z budżetu państwa

indeks22

Dotacje z budżetu państwa

Genealogia Ostrowa Lubelskiego

genealogią

RODO 1 300x225

logoprojektu


 

Wydarzenia w roku 2020

Gmina skorzystała z możliwości odbioru darmowych chryzantem od producentów, którzy nie sprzedali ich w okresie od 31 października do 2 listopada br. i złożyli wnioski do Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Do Ostrowa Lubelskiego  trafiło 230 szt.  kwiatów.  Chryzantemy przyozdobiły miejsca pamięci ważne dla naszej małej ojczyzny. Kwiaty złożyliśmy pod Krzyżem Milenijnym, w Parku Miejskim, pod pomnikiem Obrońców wiary, bohaterów walk o wolną i suwerenną Ojczyznę, pod XVII wieczną kapliczką na Skwerze św. Krzyża, przy pomniku upamiętniającym pobyt i walkę 27 WDP AK w ramach akcji „Burza” na Lubelszczyźnie nad Bobrówką przy Gościńcu Parczewskim oraz w innych miejscach. Kwiaty trafiły do kościołów w Ostrowie Lubelskim i Rozkopaczewie oraz na cmentarze, na  groby poległych żołnierzy, ofiar pacyfikacji wsi Jamy oraz na groby zapomniane, którymi już nikt się nie opiekuje.

Pozostałe kwiaty wystawione zostały w Parku Miejskim. Mieszkańcy naszej gminy mogą je dobierać i zagospodarować we własnym zakresie.

 

 

W związku z decyzją Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego dotyczącego działalności instytucji kultury w trakcie pandemii, Biblioteka w Ostrowie Lubelskim oraz filie w Kolechowicach i Rozkopaczewie będą zamknięte dla użytkowników
od 9 listopada do 29 listopada 2020 r.

Zaprasza czytelników 6 listopada 2020 r.  do wypożyczenia większej ilości książek.


W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu telefonicznego bądź mailowego z bibliotekami.

 

DSC02507 1024x768

 

Wpłat z tytułu IV raty podatków lokalnych należy dokonywać bezgotówkowo

na rachunek bankowy Urzędu Miejskiego w Ostrowie Lubelskim

lub w kasie Banku Spółdzielczego O/Ostrów Lubelski

na poniższy rachunek bankowy:

65 8707 1032 0400 0811 2004 0001

 

Wpłaty w kasie banku nie są obciążone prowizją bankową.

Wojewoda Lubelski
poszukuje kadry medycznej gotowej do podjęcia pracy
w organizowanym szpitalu tymczasowym dla pacjentów chorych na covid-19
z terenu województwa lubelskiego

W związku z eskalacją epidemii choroby wywołanej wirusem SARS–CoV–2, zaistniała konieczność podjęcia na terenie całego kraju działań na niespotykaną dotąd skalę i przyjęcia niestandardowych rozwiązań. Jednym z nich jest tworzenie szpitali tymczasowych. Obecnie w wielu placówkach opieki zdrowotnej występują niedobory łóżek oraz kadry medycznej. Rosnąca liczba chorych w powiązaniu z czasowym wyłączeniem z pracy personelu medycznego, spowodowanym chorobami, izolacją lub kwarantanną, pomimo wielkiego wysiłku i poświęcenia czynnych pracowników oraz społecznej solidarności, prowadzi do trudnej sytuacji w zakresie opieki nad pacjentami.

Wychodząc naprzeciw konieczności zabezpieczenia potrzeb zdrowotnych mieszkańców województwa lubelskiego oraz realizując misję wyznaczoną przez Rząd RP, Wojewoda Lubelski PILNIE poszukuje osób gotowych do podjęcia pracy w organizowanym w Lublinie szpitalu tymczasowym dla pacjentów chorych na covid-19, przede wszystkim z wykształceniem medycznym i doświadczeniem zawodowym w podmiotach leczniczych systemu ochrony zdrowia.

W szczególności poszukuje się następujących lekarzy specjalistów lub lekarzy kończących szkolenie specjalistyczne w zakresie:

 • anestezjologii i intensywnej terapii,

 • chorób wewnętrznych ze szczególnym uwzględnieniem pneumonologii,

 • medycyny ratunkowej,

 • wszystkich dziedzin chirurgicznych – szczególnie pożądani są lekarze chirurdzy posiadający podstawowe umiejętności obsługi respiratora,

 • neonatologii posiadający umiejętności obsługi respiratora,

 • neurologii,

 • medycyny rodzinnej.

Ponadto poszukuje się personelu pielęgniarskiego celem udzielania świadczeń zdrowotnych z zakresu:

 • anestezjologii i intensywnej opieki medycznej,

 • chorób wewnętrznych ze szczególnym uwzględnieniem pneumonologii,

 • chirurgii,

 • neurologii,

 • medycyny ratunkowej.

Zakres obowiązków związanych z pracą w szpitalu tymczasowym będzie określany w zależności
od specjalizacji oraz zakresu umiejętności deklarowanej po przyjęciu do pracy.

Pasek 1 0

Czytaj więcej: Rekrutacja kadry medycznej do szpitala tymczasowego

1460x616Burmistrz Ostrowa Lubelskiego Józef Gruszczyk zachęca mieszkańców naszej gminy do udziału w głosowaniu online w ramach rządowego projektu „Pod Biało-Czerwoną”. To patriotyczna inicjatywa, realizowana pod honorowym patronatem Premiera RP Mateusza Morawieckiego, której celem jest zakup masztów i flag dla każdej z gminy w Polsce. Chcemy, aby taki maszt, finansowany z pieniędzy rządowych stanął również w Ostrowie Lubelskim.

Aby wziąć udział w akcji, należy zebrać odpowiednią liczbę głosów poparcia online. Głos dla inicjatywy zakupu masztu i umieszczonej na nim flagi, która będzie eksponowana w centralnym miejscu miasta, mogą oddawać mieszkańcy. Wskazują przy tym również osobę, która zachęciła ich do głosowania. Zgodnie z regulaminem w gminie Ostrów Lubelski potrzeba nam minimum 100 głosów.
Głosować można pod adresem https://bialoczerwona.www.gov.pl/
Bez względu na powyższe wymogi nie warto poprzestawać na spełnieniu powyższych warunków. W trzech gminach, które osiągną największą procentowo liczbę głosów w stosunku do liczby mieszkańców gminy, przewidziany jest udział Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego w uroczystości zawieszenia flagi na maszcie.

„Pod biało-czerwoną” to projekt, który ma zjednoczyć nasz kraj i jego mieszkańców. Nie tylko uhonoruje Poległych za wolność i niepodległość naszej Ojczyzny, ale także zachęci do patriotycznych postaw i dumy z bycia Polakami. Celem projektu jest także godne upamiętnienie zwycięstwa wojsk Rzeczypospolitej nad armią bolszewicką w Bitwie Warszawskiej 1920 roku. Umieszczenie flagi na maszcie w wyjątkowym miejscu to dowód na to jak ważne są symbole narodowe w życiu Polaków. Te, za które życie w walce o wolność Ojczyzny poświęcali nasi przodkowie. Więcej o projekcie: https://www.gov.pl/web/bialoczerwona/opis-i-cel-projektu/

 

Przydatne linki

Dla mieszkańca

 

Warte uwagi