Kalendarz wydarzeń

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

 

gison sip1

pobierzDruki do pobrania

inwestcje

Projekty

Ostrzeżenia meteorologiczne

pogoda

ostrow lubelski w mediach

Rodzina 500+

banerek

PARTNERSTWO GMIN

partnerstwo

Dotacje z budżetu państwa

indeks22

Dotacje z budżetu państwa

Genealogia Ostrowa Lubelskiego

genealogią

RODO 1 300x225

logoprojektu


 

Wydarzenia w roku 2021

Godzina i data wydania: o godz. 12:07 dnia 29.12.2021

Nazwa biura: IMGW- PIB Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych w Warszawie

Zjawisko/stopień zagrożenia: Opady marznące/1

Obszar: powiaty: biłgorajski(109), janowski(106), kraśnicki(106), lubartowski(100), lubelski(104), Lublin(103), łukowski(101), opolski(103), puławski(101), rycki(102), świdnicki(102)

Ważność: od godz. 18:00 dnia 29.12.2021 do godz. 08:00 dnia 30.07.2021

Przebieg: Prognozowane są słabe opady marznącego deszczu oraz mżawki powodujące gołoledź.

Czytaj więcej: Ostrzeżenie meteorologiczne o opadach marznących

1640850797183W grudniu 2021 r. pracownicy Urzędu Miejskiego w Ostrowie Lubelskim oraz podległych jednostek organizacyjnych gminy włączyli się w projekt „Szlachetnej Paczki”. Akcję łączą działania tysięcy osób z całego kraju na rzecz potrzebujących. Udział w Szlachetnej Paczce polega na wybraniu rodziny lub osoby samotnej, a następnie przygotowaniu dla nich świątecznych podarunków, zgodnie ze zgłoszoną przez te osoby listą potrzeb. Do akcji przyłączyli się także przedsiębiorcy z terenu naszej gminy Zakład Produkcyjny Bempresa Sp z o. o. oraz Firma Arkary Ryszard Bernacki. Dzięki hojności darczyńców udało nam się zrealizować całą listę potrzeb rodziny. Za zebrane pieniądze zakupiona została żywność trwała, środki czystości, wyposażenie mieszkania oraz opał na zimę wskazane przez rodzinę na liście potrzeb. Nie zabrakło także upominków dla całej rodziny. Z zakupionych rzeczy przygotowanych zostało 10 paczek, które trafiły do rodziny podczas „Weekendu Cudów”dostarczone przez wolontariusza Szlachetnej Paczki.

Od 2001 roku Wolontariusze Szlachetnej Paczki spotykają się z rodzinami w potrzebie, przychodzą do ich domów. Dopiero gdy dogłębnie poznają indywidualną sytuację rodziny, podejmują decyzję o jej włączeniu do programu. Do Szlachetnej Paczki włączane są Rodziny, które znalazły się w trudnej sytuacji materialnej z przyczyn od siebie niezależnych. Mądrą pomoc otrzymują Ci potrzebujący, którzy mimo słabości starają się zmienić swoją sytuację, nie są bierni, nie czekają na jałmużnę. Ale również Ci, którzy nie poradzą sobie sami – seniorzy w trudnej sytuacji czy osoby z niepełnosprawnościami. Paczka ma być dla nich umocnieniem w ich zmaganiach, przywróceniem nadziei i wiary w bezinteresowną dobroć ludzi. Szlachetna Paczka to dla najbardziej potrzebujących nie tylko świąteczny prezent, ale przede wszystkim impuls do zmiany. To mądra pomoc polegająca na nawiązaniu relacji z drugim człowiekiem, który potrzebuje uwagi i zainteresowania. Dzięki takim działaniom osoby dotknięte nieszczęściem wiedzą, że jest ktoś, kto ich dostrzegł, i w nich wierzy.

W tegorocznej akcji „Szlachetnej Paczki” udział wzięli :

  • Pracownicy Urzędu Miejskiego w Ostrowie Lubelskim
  • Pracownicy Zespołu Obsługi Oświaty Samorządowej w Ostrowie Lubelskim
  • Pracownicy Ośrodka Pomocy Społecznej w Ostrowie Lubelskim
  • Pracownicy Centrum Kultury w Ostrowie Lubelskim
  • Pracownicy Środowiskowego Domu Samopomocy w Jamach
  • Pracownicy Samorządowej Biblioteki Publicznej w Ostrowie Lubelskim
  • Pracownicy Zakładu Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej  w Ostrowie Lubelski
  • Zakład Produkcyjny Bempresa Sp z o. o.
  • Firma Arkary Ryszard Bernacki.

IMG 20211227 WA0000Dzięki owocnej współpracy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Lubartowie z Panem Burmistrzem Ostrowa Lubelskiego oraz inicjatywie Zarządu OSP w Ostrowie Lubelskim został nieodpłatnie przekazany na rzecz jednostki OSP w Ostrowie Lubelskim samochód ze specjalistyczną drabiną mechaniczną SCD-30 Iveco Magirus. Pozyskany pojazd zastąpi podnośnik koszowy (platforma ruchoma) na samochodzie Star. Drabina ma wysokość pracy do 30 metrów, pozwala też pracować w bocznym wybiegu. Na wyposażeniu samochodu z drabiną znajduje się kosz ratowniczy mogący pomieścić 2 ratowników (przystosowany do montażu działka wodno-pianowego) lub podestu pod nosze ratownicze, dzięki temu można gasić pożar z wysokości, co poprawia skuteczność gaszenia pożarów głównie budynków wielopiętrowych.

Pozyskany pojazd w znacznym stopniu przyczyni się do bardziej efektywnego i skutecznego niesienia pomocy poszkodo­wanym oraz zwiększy niezawodność i operatywność funkcjonowania jednostki.

Informujemy, że dzień 24 grudnia 2021 r. - wigilia (piątek) zarządzeniem Burmistrza Ostrowa Lubelskiego Nr 332/21 z dnia 15 kwietnia 2021 r. w sprawie wyznaczenia dodatkowych dni wolnych od pracy w 2021 r. został ustalony dniem wolnym od pracy w Urzędzie Miejskim w Ostrowie Lubelskim w zamian za święto Boże Narodzenie (pierwszy dzień) przypadające w sobotę 25 grudnia 2021 r.

 

W dniu 12 grudnia 2021 roku odbył się Zjazd Miejsko-Gminnego Związku OSP RP w Ostrowie Lubel­skim. Zgodnie z postanowieniami Statutu ZOSP RP Zarząd Miejsko-Gminny zwołuje raz na pięć lat Zjazd Miejsko-Gminny Związku. W tym właśnie roku kończy się 5-cio letni okres kadencji. W Zjeździe uczestniczyli zaproszeni goście a wśród nich: Stanisław Gogacz – Senator RP, Marek Woch - reprezentował Ministerstwo Edukacji i Nauki, Tomasz Marzęda - przedstawiciel Marszałka Województwa Lubelskiego, Krzysztof Romanek – z-ca Komendanta Powiatowego PSP w Lubartowie, ks. Stanisław Kluska - proboszcz parafii w Ostrowie Lubelskim, Barbara Gruszczyk – dyrektor oddziału Banku Spółdzielczego w Ostrowie Lubelskim, Mirosław Kapitan – prezes zarządu Gminnej Spółdzielni „SCH” w Ostrowie Lubelskim, Robert Powałka - dyrektor Zakładu Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Ostrowie Lubelskim, Jerzy Sobich - przewodniczący Rady Miejskiej w Ostrowie Lubelskim, Józef Gruszczyk – Burmistrz Ostrowa Lubelskiego oraz delegaci z poszczególnych OSP naszej gminy, członkowie ustępującego Zarządu i Komisji Rewizyjnej .

Dh Józef Gruszczyk - prezes ustępującego MG Zarządu ZOSP RP i jednocześnie Burmistrz Ostrowa Lubelskiego otworzył Zjazd, powitał zaproszonych gości oraz przybyłych druhów. Następnie wraz z wiceprezesami i komendantem gminnym wręczył statuetki i dyplomy okolicznościowe za wsparcie finansowe oraz współpracę dla dobra ochotniczego pożarnictwa. Wyróżnienia otrzymali: Przemysław Czarnek - Minister Edukacji i Nauki, Stanisław Gogacz - Senator RP, Lech Sprawka - Wojewoda Lubelski, Jarosław Stawiarski - Marszałek Województwa Lubelskiego, Grzegorz Alinowski - Komendant Wojewódzki PSP w Lublinie, Grzegorz Grzywaczewski - Prezes Zarządu WFOŚiGW w Lublinie, Tomasz Podkański - Komendant Powiatowy PSP w Lubartowie, Zbigniew Kosik - Prezes Banku Spółdzielczego w Lubartowie, Artur Wasil - Prezes Zarządu LW Bogdanka SA, Piotr Kiszczak - Nadleśniczy Nadleśnictwa Lubartów, Witold Zakościelny - Nadleśniczy Nadleśnictwa Parczew, Tomasz Stopa - Prezes Zarządu „Bempresa”sp.z o.o., Tadeusz Harasim - Właściciel Masarni w Ostrowie Lubelskim, Jerzy Sobich - Przewodniczący Rady Miejskiej w Ostrowie Lubelskim. Statuetki i dyplomy za wieloletnią działalność w Zarządzie MG ZOSP RP w Ostrowie Lubelskim otrzymali: Henryk Goławski - przewodniczący Komisji Rewizyjnej Zarządu MG ZOSP RP, Władysław Kowalik - Wiceprezes Zarządu MG ZOSP RP, Władysław Mikucewicz - skarbnik Zarządu MG ZOSP RP i Zygmunt Smyk - członek Prezydium Zarządu MG ZOSP RP.

Czytaj więcej: Zjazd Miejsko-Gminnego Związku OSP RP w Ostrowie Lubelskim

20 grudnia 2021 r. przed budynkiem Urzędu Miejskiego w Ostrowie Lubelskim odbyło się uroczyste przekazanie kluczyków do nowego radiowozu. Oznakowany pojazd marki Kia Sportage trafił do Posterunku Policji w Ostrowie Lubelskim. Zakup radiowozu został sfinansowany dzięki zaangażowaniu i wsparciu władz samorządowych Gminy Ostrów Lubelski, Gminy Niedźwiada oraz Gminy Uścimów.

W uroczystym przekazaniu radiowozu uczestniczył Burmistrz Ostrowa Lubelskiego Józef Gruszczyk, Wójt Gminy Uścimów Eliza Smoleń, Z-ca Wójta gminy Niedźwiada Małgorzata Jaksim, Komendant Powiatowy Policji w Lubartowie inspektor Andrzej Antoniewski oraz Kierownik Posterunku Policji w Ostrowie Lubelskim aspirant sztabowy Mariusz Sławecki.

Komendant Powiatowy Policji w Lubartowie podziękował w imieniu podległych mu funkcjonariuszy za wsparcie w zakupie nowego radiowozu podkreślając, że służyć on będzie do zapewnienia bezpieczeństwa mieszkańcom naszych gmin oraz pozwoli funkcjonariuszom, jeszcze lepiej wykonywać swoje  zadania na rzecz obywateli.

Informujemy, że dzień 24 grudnia 2021 r. - wigilia (piątek) zarządzeniem Burmistrza Ostrowa Lubelskiego Nr 332/21 z dnia 15 kwietnia 2021 r. w sprawie wyznaczenia dodatkowych dni wolnych od pracy w 2021 r. został ustalony dniem wolnym od pracy w Urzędzie Miejskim w Ostrowie Lubelskim w zamian za święto Boże Narodzenie (pierwszy dzień) przypadające w sobotę 25 grudnia 2021 r.

 

Przydatne linki

Dla mieszkańca

 

Warte uwagi