Kalendarz wydarzeń

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
29
30

 

gison sip1

pobierzDruki do pobrania

inwestcje

Projekty

Ostrzeżenia meteorologiczne

pogoda

ostrow lubelski w mediach

Rodzina 500+

banerek

PARTNERSTWO GMIN

partnerstwo

Dotacje z budżetu państwa

indeks22

Dotacje z budżetu państwa

Genealogia Ostrowa Lubelskiego

genealogią

RODO 1 300x225

logoprojektu


 

Wydarzenia w roku 2022

odsłonięcie pomnika
22 września 2022 r. w Bójkach nastąpiło uroczyste odsłonięcie i poświęcenie pomnika upamiętniającego mieszkańców wsi Bójek ofiar okupacji niemieckiej oraz poległych w 1945 r. podkomendnych kpt. Zdzisława Brońskiego ps. „Uskok". 

W uroczystości wzięło udział wielu znamienitych gości: Stanisław Gogacz Senator RP, Ministra Edukacji i Nauki Pana Przemysława Czarnka reprezentował Pan Marek Wieczerzak – Doradca Społeczny Ministra, Wojewodę Lubelskiego Lecha Sprawkę reprezentował Pan Waldemar Podsiadło Pełnomocnik Wojewody do Spraw Ochrony Dziedzictwa Narodowego i Spraw Kombatantów, Pana Jarosława Stawiarskiego Marszałka Województwa Lubelskiego reprezentował Pan Bartłomiej Bałaban Członek Zarządu Województwa Lubelskiego, W uroczystości udział wzięli także Pani Ewa Zybała Starosta Lubartowska, wójtowie sąsiednich gmin, radni sołtysi, uczniowie i  nauczyciele z Szkoły Podstawowej w Ostrowie Lubelskim oraz mieszkańcy Bójek.

Pan Paweł Skrok z Oddziałowego Biura Upamiętniania Walk i Męczeństwa IPN w Lublinie przedstawił krótki rys historyczny. Po przedstawieniu słowno-muzycznym w wykonaniu młodzieży ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Ostrowie Lubelski, odsłonięto pomnik i złożono kwiaty. Aktu poświęcenia dokonał Proboszcz naszej parafii Stanisław Kluska. Uroczystości zorganizował Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Lublinie wraz z Urzędem Miejski w Ostrowie Lubelskim. Wydarzeniu towarzyszyła wystawa elementarna przygotowana przez Biuro Edukacji Narodowe IPN. 

 

doz

Dożynki już za nami. Dużo pracy, przygotowań, rekompensowane świetną zabawą. Były smakowitości, śmiechy, tańce i swawole.

8 września pogoda była łaskawa i sprzyjająca, jeszcze ciepłe słońce i lekki wiaterek. Przyjemnie. Tradycyjnie dożynki gminno-parafialne rozpoczęły się Mszą świętą, której przewodniczył ks. Kanonik Sławomir Olopiak. Korowód dożynkowy przeszedł ulicą Jana Pawła II do Krzyża Milenijnego gdzie złożono kwiaty, po czym korowód doszedł do Parku Miejskiego, gdzie rozpoczęła się dalsza część uroczystości. Burmistrz Ostrowa z Panią Sekretarz przywitali gości; zaprezentowano wieńce. Ceremoniał przekazania i dzielenia chleba. Zaszczytni goście zabrali głos. Lubelska Kurator Pani Teresa Misiuk reprezentująca Ministra Edukacji i Nauki Przemysława Czarnka wręczyła nagrody wybitnie uzdolnionym uczniom uczącym się w placówkach oświaty na terenie naszej gminy. Nagrody wręczono również rolnikom. Dożynki były też okazją dla Ochotniczej Straży Pożarnej z Ostrowa Lubelskiego by podziękować za doposażenie jednostki. I tym akcentem zakończyła się część oficjalna. Część artystyczną otworzyły, jak zawsze urocze, najmłodsze latorośle “Ostrowskie wianuszki” oraz Formacja tańca nowoczesnego. Śpiewem uraczyły nas Młode Rozkopaczewianki, Kaznowianki, Ostrowianki Polesianki oraz Chór Męski Pojezierze. Śpiewom przygrywała kapela “Jak Dawniej”. Atrakcją był pokaz laserowy, a dyskotekę pod gwiazdami poprowadzili Dj Emilio i Dj Max.Na zakończenie zagrał zespół “Enjoy”.

Nie zabrakło wielu stoisk degustacyjnych, promocyjnych oraz handlowych. Między innymi było stoisko garncarza, rzeźba w drewnie, Warsztaty Terapii Zajęciowej, Dom Pomocy Społecznej i wiele innych. Wszyscy postarali się by ta, niewątpliwie jedna z najważniejszych w roku, impreza dostarczyła niezapomnianych wrażeń i zadowoliła mieszkańców naszej gminy. To ważne byśmy pamiętali jak ważna jest praca rolników i byśmy doceniali ich trud. Dlatego w wielowiekowej tradycji obrzędy dożynkowe zajmują miejsce szczególne.

W Ośrodku Pomocy Społecznej w Ostrowie Lubelskim rozpoczął się nabór wniosków o wypłatę dodatku węglowego dla gospodarstwa domowego, który wynosi 3000 złotych.

Wnioski można składać w terminie do dnia 30 listopada 2022 r. w gminie właściwej ze względu na miejsce zamieszkania osoby składającej ten wniosek.

Dodatek węglowy przysługuje osobie w gospodarstwie domowym, w przypadku gdy głównym źródłem ogrzewania gospodarstwa domowego jest kocioł na paliwo stałe, kominek, koza, ogrzewacz powietrza, trzon kuchenny, piecokuchnia, kuchnia węglowa lub piec kaflowy na paliwo stałe, zasilane paliwami stałymi, wpisane lub zgłoszone do centralnej ewidencji emisyjności budynków, o której mowa w art. 27a ust. 1 ustawy z dnia 21 listopada 2008 r. o wspieraniu termomodernizacji i remontów oraz o centralnej ewidencji emisyjności budynków (Dz. U. z 2022 r. poz. 438, 1561 i 1576).

Załączniki:
PlikOpisRozmiarPobieranie
Pobierz plik (wniosek węglow.docx)WNIOSEK O WYPŁATĘ DODATKU WĘGLOWEGO 23 kB222

Czytaj więcej: Nabór wniosków o wypłatę dodatku węglowego dla gospodarstwa domowego!

Przydatne linki

Dla mieszkańca

 

Warte uwagi