Kalendarz wydarzeń

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

 

gison sip1

pobierzDruki do pobrania

inwestcje

Projekty

Ostrzeżenia meteorologiczne

pogoda

ostrow lubelski w mediach

Rodzina 500+

banerek

PARTNERSTWO GMIN

partnerstwo

Dotacje z budżetu państwa

indeks22

Dotacje z budżetu państwa

Genealogia Ostrowa Lubelskiego

genealogią

RODO 1 300x225

logoprojektu


 

Wydarzenia w roku 2022

W dniu 15 listopada 2022 roku Zarząd Województwa Lubelskiego podjął uchwałę w sprawie zatwierdzenia zaktualizowanej listy operacji informującej o kolejności przysługiwania pomocy w ramach operacji typu „Budowa lub modernizacja dróg lokalnych”. 23 listopada została podpisana umowa o przyznaniu Pomocy. Gmina Ostrów Lubelski uzyskała dofinansowanie w wysokości 1 463 902,00 zł zajmując 3 miejsce na liście rankingowej (na 54 miejsc). Dofinansowanie obejmuje przebudowę drogi gminnej ul. Partyzantów na odcinku od Parku Miejskiego do ul. Batalionów Chłopskich. Przebudowa drogi będzie polegała na wykonaniu nowej konstrukcji drogi wraz z chodnikami.

Ogółem wartość projektu: 2 300 647,92 zł

Kwota dofinansowania: 1 463 902,00 zł

Informacje źródłowe dostępne są pod linkiem:

https://www.lubelskie.pl/aktualnosci/wreczenie-umow-na-drogi-w-wojewodztwie-lubelskim/

zdjęcie: https://www.lubelskie.pl

UML 3618

 

W związku z prośbą Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa Oddział Terenowy w Lublinie (KOWR) dotyczącą zebrania informacji o popycie na grunty rolne ze strony rolników indywidualnych z Gminy Ostrów Lubelski zainteresowanych powiększeniem swoich gospodarstw, zachęcamy do wypełnienia poniższej ankiety.

Pozyskane informacje o popycie będą wykorzystywane przez KOWR jako podstawa oceny zapotrzebowania rolników indywidualnych na grunty rolne na danym terenie w toku analizy zasadności wykonania przez KOWR prawa pierwokupu lub prawa nabycia nieruchomości rolnych.

Uzupełniony dokument przesłać można drogą elektroniczną na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub pocztą tradycyjną na adres Urzędu Miejskiego w Ostrowie Lubelskim, ul. Partyzantów 1, 21-110 Ostrów Lubelski, w terminie do 23 grudnia 2022 r.

Na podstawie ankiet zostanie sporządzone zestawienie informacji o rodzaju gruntów i powierzchni na którą jest popyt. Zestawienie zostanie przekazane do KOWR.

Załączniki:
PlikOpisRozmiarPobieranie
Pobierz plik (ANKIETA-1.docx)Ankieta 10 kB75
Pobierz plik (ANKIETA-2.pdf)Ankieta 54 kB85

„Dziś idę walczyć, Mamo
Może nie wrócę więcej
Może mi przyjdzie polec tak samo
Jak tyle, tyle tysięcy...

Poległo polskich żołnierzy
Za wolność naszą i sprawę
Jak w Polskę, Mamo tak wierzę
I w świętość naszej sprawy...”

Koncert Pieśni Patriotycznych w tym roku odbył się po raz dziesiąty. Inicjatorkami i organizatorkami są członkinie Zespołu Śpiewaczego „Ostrowianki – Polesianki” na czele z Bronisławą Kubeluk- kierownikiem zespołu.

W sobotę, 12 listopada odbył się Jubileuszowy bo X Koncert Pieśni Patriotycznych organizowany przez Zespół Śpiewaczy „Ostrowianki – Polesianki” z Ostrowa Lubelskiego. Koncert rozpoczął Daniel Markiewicz, który swoim wykonaniem pieśni „Dziś idę walczyć Mamo” poruszył całą publiczność. Otwarcia koncertu dokonała dr Zofia Maleszyk członkini Towarzystwa Ziemi Ostrowa Lubelskiego wraz z Józefem Gruszczykiem Burmistrzem Ostrowa Lubelskiego. Na scenie zaprezentowali się soliści Agnieszka Budzyńska i Daniel Markiewicz, zespoły gminne Zespół Wokalny „Kaznowianki” i Zespół Śpiewaczy „Ostrowianki - Polesianki” a także zaprzyjaźniona Grupa Wokalna „TREMOLO” z Domu Pomocy Społecznej wraz z opiekunem Marzanną Choduń oraz Chór Męski „Pojezierze” z Uścimowa. Koncert pieśni patriotycznych wpisał się w kalendarz wydarzeń kulturalnych na stałe. Serdecznie zapraszamy już za rok do wspólnego przeżywania patriotyzmu poprzez wspólne śpiewanie podczas kolejnego Koncertu Pieśni Patriotycznych.

Czytaj więcej: X Koncert Pieśni Patriotycznych 

wegielW związku z wejściem w życie ustawy z dnia 27 października 2022 r. o zakupie preferencyjnym paliwa stałego dla gospodarstw domowych, umożliwiającą samorządom sprzedaż węgla po preferencyjnej cenie nieprzekraczającej 2 tys. zł, informujemy, że Gmina Ostrów Lubelski przystępuje  do sprzedaży węgla, do dnia 31 grudnia 2022 r. Gospodarstwo domowe będzie miało prawo do zakupu po preferencyjnej cenie 1,5 tony węgla w tym roku oraz kolejnej 1,5 tony po 1 stycznia 2023 r.  Aby kupić węgiel od samorządu, mieszkańcy będą składali do gminy wniosek o zakup preferencyjny. Rozwiązanie będzie dostępne dla osób, które są uprawnione do dodatku węglowego lub jeśli nie złożono wniosku o wypłatę dodatku węglowego, a dokonano zgłoszenia lub wpisania węgla jako głównego źródła ogrzewania w Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków.

Wnioski można składać do 17 listopada 2022 r.  w Urzędzie Miejskim w Ostrowie Lubelskim, ul. Partyzantów 1, 21-110 Ostrów Lubelski, w pok. Nr 1, w godzinach pracy urzędu

Załączniki:
PlikOpisRozmiarPobieranie
Pobierz plik (WNIOSEK O ZAKUP PREFERENCYJNY PALIWA STAŁEGO.docx)WNIOSEK O ZAKUP PREFERENCYJNY PALIWA STAŁEGO.docx 17 kB379

Przydatne linki

Dla mieszkańca

 

Warte uwagi