Kalendarz wydarzeń

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

 

gison sip1

pobierzDruki do pobrania

inwestcje

Projekty

Ostrzeżenia meteorologiczne

pogoda

ostrow lubelski w mediach

Rodzina 500+

banerek

PARTNERSTWO GMIN

partnerstwo

Dotacje z budżetu państwa

indeks22

Dotacje z budżetu państwa

Genealogia Ostrowa Lubelskiego

genealogią

RODO 1 300x225

logoprojektu


 

Wydarzenia w roku 2022

DSC 0656


Złote Gody to wyjątkowe święto, które obchodzone jest po 50-ciu latach wspólnego pożycia małżeńskiego. W naszej Gminie w dniu 30 października 2022 r. ten Jubileusz świętowało 27 par,
które zawarły związek małżeński w latach 1971-1972. Z tej okazji otrzymali medale za długoletnie pożycie małżeńskie przyznane przez Pana Andrzeja Dudę Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.

 

 

 Medale za długoletnie pożycie małżeńskie otrzymali:

Państwo Krystyna i Gustaw Abramikowie

Państwo Róża i Leon Antonikowie

Państwo Wiesława i Roman Biały

Państwo Zuzanna i Eugeniusz Bartuziowie

Czytaj więcej: ZŁOTE GODY – JUBILEUSZ POŻYCIA PAR MAŁŻEŃSKICH  W GMINIE OSTRÓW LUBELSKI

Aż 8,1 litrów krwi udało się zebrać podczas terenowej zbiórki organizowanej w Ostrowie Lubelskim. „Jesteśmy wdzięczni, że znów tak wiele osób zdecydowało się podzielić tym jakże cennym darem z innymi” – podkreślają organizatorzy. Jesienna aura za oknem nie zniechęciła mieszkańców Ostrowa Lubelskiego i okolic, którzy w niedzielę 23 października tłumnie pojawili się w Centrum Kultury, aby oddać krew. Organizatorami terenowej akcji poboru krwi w naszym mieście było Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Lublinie we współpracy z Kołem Gospodyń Wiejskich z Ostrowa Lubelskiego oraz Klubem HDK PCK przy ZO PZŁ w Lublinie. Chętnych do udziału w październikowej zbiórce nie brakowało. W sumie rejestracji dokonało 23 kandydatów. Spośród nich krew oddało ostatecznie 18 osób. Podczas akcji udało się zebrać aż 8,1 l tego cennego daru. Na krwiodawców czekał również smakowity poczęstunek przygotowany przez Koło Gospodyń Wiejskich z Ostrowa Lubelskiego, które już po raz kolejny chętnie wsparło akcję. Uczestnicy mogli również liczyć na atrakcyjne upominki. Warto pamiętać o tym, że krwi nie da się sztucznie wyprodukować, dlatego każda jej kropla jest na wagę złota i może uratować komuś życie. Następna akcja oddawania krwi w naszej miejscowości planowana jest na 12 lutego 2023 roku.

 

zabytek

Zachęcamy mieszkańców gminy Ostrów Lubelski do zgłaszania zabytków z naszej gminy do konkursu zorganizowanego przez Fundację Most the Most. Jest to konkurs o charakterze regionalnym i lokalnym dla każdego, kto chce pozytywnie wpływać na swoje otoczenie i przywrócić świetność lokalnym zabytkom. Fundacja Most the Most jest organizacją non-profit powołaną przez Bank Gospodarstwa Krajowego, by współrealizować misję banku jaką jest wsparcie zrównoważonego rozwoju społeczno-gospodarczego Polski. Fundacja Most the Most angażuje się w te działania realizując zadania w obszarze związanym z kulturą. Naszym flagowym projektem jest Konkurs Nasz Zabytek.

Konkurs Nasz Zabytek ogłaszany jest sekwencyjnie w poszczególnych województwach, tak by docelowo objąć wszystkie województwa każdego roku. Konkurs jest podzielony na dwie części: I Konkurs – wybór jednego zabytku w województwie oraz II Konkurs – wybór pomysłów na nową funkcję społeczną zwycięskiego zabytku.

Mieszkańcy województwa mazowieckiego będą mogli zgłaszać propozycje zabytków od 3 października do 1 listopada 2022 r. (I Konkurs). Został dla nich przygotowany prosty formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie fundacji. Osoby, które nie korzystają z internetu będą mogły zgłosić zabytek przez telefon.

Szczegółowe informacje o konkursie, kluczowych terminach oraz kryteriach naboru zgłoszeń zawarte są w załączonym do maila pliku. Będziemy wdzięczni za zainteresowanie mieszkańców tematem konkursu oraz opublikowanie informacji wraz załączoną grafiką na Państwa stronach internetowych, mediach społecznościowych oraz ich dystrybucję do lokalnych instytucji, stowarzyszeń czy partnerów.

Strona fundacji: www.mostthemost.pl

do lgd

Lokalna Grupa Działania „Jagiellońska Przystań” zaprasza przedstawicieli samorządów, organizacji pozarządowych, przedsiębiorców i mieszkańców do udziału w otwartym spotkaniu konsultacyjnym dotyczącym opracowania Lokalnej Strategii Rozwoju na lata 2023 – 2027.

 W programie:

  • Przedstawienie założeń inicjatywy LEADER w nowym okresie programowania PROW 2023-2027

  • Prezentacja potencjalnych zakresów wsparcia

  • Zdefiniowanie problemów i potrzeb mieszkańców

  • Kierunki rozwoju i założenia nowej strategii

Termin: 27.10.2022 r., godz. 9:00

Czytaj więcej: Spotkanie konsultacyjne dotyczące opracowania  Lokalnej Strategii Rozwoju na lata 2023 – 2027

 

indeks22

Gmina Ostrów Lubelski zawarła z Wojewodą Lubelskim umowę w zakresie realizacji wieloletniego rządowego programu ,,Posiłek w szkole i w domu” na lata 2019-2023. Wojewoda Lubelski przyznał w 2022r. środki finansowe w formie dotacji celowej z budżetu państwa w wysokości 67.900 zł.

Przyznana dotacja jest przeznaczona na dofinansowanie zadania własnego Gminy Ostrów Lubelski w zakresie dożywiania dzieci i zapewnienia posiłku osobom pozbawionym w związku z realizacją przez naszą gminę wieloletniego rządowego programu,, Posiłek w szkole i w domu” polegającego na zapewnieniu pomocy w formie gorącego posiłku, świadczenia w postaci zasiłku celowego na zakup posiłku lub żywności wszystkim osobom potrzebującym w szczególności :

Czytaj więcej: Rządowy program ,,Posiłek w szkole i w domu” na lata 2019-2023

W sobotę 8 października br., nad Stawem Gościnnym w miejscowości Jedlanka, odbyły się ostatnie już w tym sezonie Zawody Wędkarskie z cyklu „OPEN” zorganizowane przez Zarząd  Miejskiego Koła P.Z.W. Ostrów Lubelski przy wsprółpracy z Urzędem Miejskim w Ostrowie Lubelskim. Do zawodów przystąpiła spora grupa sympatyków metody gruntowej bo aż 27 zawodników w tym 6 młodych juniorów. Po zaciętej walce na podium znaleźli się Gospodarz Koła- Krzysztof Sadura z wynikiem 21645 pkt, 6 karpi; Marcin Sienkiewicz- 9635 pkt, 3 karpie oraz Paweł Adamczuk- 9220 pkt,3 karpie. W imieniu całego Zarządu Koła P.Z.W. Ostrów Lubelski jak i wszystkich uczestników zawodów serdecznie dziękujemy gospodarzowi łowiska Panu Marcinowi Żuberowi za udostępnienie miejsca do przeprowadzenia zawodów. Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za przybycie oraz aktywny udział w zawodach. Zwycięzcom zaś gratulujemy osiągniętych sukcesów i zapraszamy do aktywnego uczestnictwa w nowym sezonie 2023 r.

Przydatne linki

Dla mieszkańca

 

Warte uwagi