Kalendarz wydarzeń

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

 

gison sip1

pobierzDruki do pobrania

inwestcje

Projekty

Ostrzeżenia meteorologiczne

pogoda

ostrow lubelski w mediach

Rodzina 500+

banerek

PARTNERSTWO GMIN

partnerstwo

Dotacje z budżetu państwa

indeks22

Dotacje z budżetu państwa

Genealogia Ostrowa Lubelskiego

genealogią

RODO 1 300x225

logoprojektu


 

Wydarzenia w roku 2023

dzieci dzieciom

10 grudnia 2023 r.  odbył się niezwykły koncert charytatywny "Dzieci - Dzieciom". Spotkaliśmy się tam nie tylko po to, aby cieszyć się wspaniałą muzyką, ale także, aby wspólnie stworzyć coś wyjątkowego. Naszym celem było zbieranie funduszy na leczenie Tymona Mareczko, oraz zebranie pluszaków i zabawek dla dzieci z oddziału onkologicznego. To nie był tylko koncert, lecz wyraz solidarności i miłości, których mogliśmy doświadczyć. Na scenie podziwialiśmy niezwykłe widowisko muzyczne z udziałem 18 utalentowanych zespołów, które postanowiły podzielić się swoją pasją dla wspólnego dobra. Wypełniając serca publiczności niesamowitymi przeżyciami dźwiękowymi, emocjami i chwilami radości!Dziękujemy wszystkim występującym za niezapomniane chwile. Wasz talent, uśmiechy i radość sprawiły, że to było wyjątkowe przedstawienie. Chcielibyśmy również serdecznie podziękować niesamowitym rodzicom i opiekunom, którzy wspierają Waszą pasję i talent. Bez nich nie byłoby tego wszystkiego!

Czytaj więcej: Koncert charytatywny "Dzieci - Dzieciom"

W piątek, 8 grudnia 2023 roku w Komendzie Powiatowej PSP w Rykach odbyło się uroczyste przekazanie pojazdów typu quad z przyczepami dla 39 jednostek OSP z powiatu lubartowskiego, lubelskiego, puławskiego, ryckiego i łukowskiego. Uroczysta zbiórka rozpoczęła się od złożenia meldunku Zastępcy Lubelskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP w Lublinie st. bryg. Tomaszowi Podkańskiemu przez dowódcę uroczystości, po czym nastąpiło podniesienie flagi państwowej i odegranie hymnu państwowego.
W uroczystości uczestniczyli:
– w imieniu Pana Marszałka Jarosława Stawiarskiego Pan Robert Chmura – Dyrektor Departamentu Wdrażania Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego,
– władze samorządowe i przedstawiciele jednostek OSP z powiatów lubartowskiego, lubelskiego, puławskiego, ryckiego i łukowskiego.
Aktu poświęcenia przekazanych pojazdów dokonał ks. bryg. Mirosław Ładniak kapelan wojewódzki lubelskich strażaków wraz z ks. Wiesławem Nestorukiem – kapelanem ryckim.
Pojazdy są własnością Komendy Wojewódzkiej PSP w Lublinie i w dniu dzisiejszym zostały przekazane do użytkowania dla  jednostek OSP włączonych do KSRG na okres 7 lat od dnia dzisiejszego. W związku z tym zawarto stosowne umowy użyczenia pomiędzy Lubelskim Komendantem Wojewódzkim Państwowej Straży Pożarnej w Lublinie a przedstawicielami Ochotniczych Straży Pożarnych.
Pojazdy typu quad z przyczepkami otrzymały jednostki OSP KSRG z powiatów: lubelski – 14, puławski – 8, rycki – 5 , lubartowski – 11 i łukowski – 1. Dodatkowo quady wyposażane są w pługi służące do odśnieżania. W tym doborowym gronie beneficjentów tego sprzętu znalazła się również jednostka OSP Ostrów Lubelski.

Czytaj więcej: Quad z przyczepką dla OSP Ostrów Lubelski

W związku z pismem Powiatowego Lekarza Weterynarii w Lubartowie w sprawie aktualizacji listy rzeczoznawców do szacowania wartości zwierząt, Burmistrz Ostrowa Lubelskiego informuje, że od dnia 7 grudnia do dnia 29 stycznia 2024 r. w Urzędzie Miejskim Ostrów Lubelski, ul. Partyzantów1, 21-110 Ostrów Lubelski, przyjmowane są wnioski osób zainteresowanych funkcją rzeczoznawcy w celu szacowania wartości zwierząt zabitych lub poddanych ubojowi z nakazu organów Inspekcji Weterynaryjnej albo padłych w wyniku zastosowania zabiegów nakazanych przez te organy.
Rzeczoznawcami mogą być osoby, które:
1. posiadają wykształcenie rolnicze wyższe lub średnie, lub
2. ukończyły studia podyplomowe w zakresie związanym z rolnictwem, lub
3. posiadają co najmniej wykształcenie średnie inne niż rolnicze i co najmniej 3-letni staż pracy w gospodarstwie rolnym, lub
4. ukończyły co najmniej zasadniczą szkołę zawodową lub dotychczasową szkołę zasadniczą kształcące w zawodach rolniczych i posiadają co najmniej 3-letni staż pracy w gospodarstwie rolnym, lub
5. ukończyły zasadniczą szkołę zawodową lub dotychczasową szkołę zasadniczą kształcące w zawodach innych niż rolnicze i posiadają co najmniej 5-letni staż pracy w  gospodarstwie rolnym,
6. mają miejsce zamieszkania na terenie gminy Ostrów Lubelski i które złożyły wniosek o powołanie na rzeczoznawcę.

Załączniki:
PlikOpisRozmiarPobieranie
Pobierz plik (Oświadczenie o stażu pracy.doc)Oświadczenie o stażu pracy.doc 29 kB84
Pobierz plik (Wniosek o powołanie na rzeczoznawcę.doc)Wniosek o powołanie na rzeczoznawcę.doc 32 kB62

Czytaj więcej: ​Nabór wniosków o powołanie na rzeczoznawcę w celu szacowania wartości zwierząt oraz zniszczonych...

Podkategorie

Przydatne linki

Dla mieszkańca

 

Warte uwagi