Kalendarz wydarzeń

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
27
28
29
30

 

gison sip1

pobierzDruki do pobrania

inwestcje

Projekty

Ostrzeżenia meteorologiczne

pogoda

ostrow lubelski w mediach

Rodzina 500+

banerek

PARTNERSTWO GMIN

partnerstwo

Dotacje z budżetu państwa

indeks22

Dotacje z budżetu państwa

Genealogia Ostrowa Lubelskiego

genealogią

RODO 1 300x225

logoprojektu


 

Wsparcie dla inwestora

Położenie
Ostrów Lubelski to małe malownicze miasteczko w województwie lubelskim, położone nad rzeką Tyśmienicą na terenie Pojezierza Łęczyńsko – Włodawskiego. Swoją nazwę zawdzięcza właśnie położeniu geograficznemu, gdyż słowo "ostrów" oznaczało teren lekko wzniesiony, położony wśród terenów oblanych wokół wodą oraz bagien i mokrych łąk. Herbem miasta jest srebrny ostrzew z siedmioma gałęziami oraz położony nad nim złoty krzyż maltański. Symbole te są umieszczone na czerwonej tarczy herbowej.
Gmina Ostrów Lubelski położona jest w środkowej części województwa lubelskiego, wchodzi w skład powiatu lubartowskiego – usytuowana we wschodniej jego części bezpośrednio graniczy z gminami: Parczew, Uścimów, Ludwin, Spiczyn, Serniki i Niedźwiada. Od Lublina oddalone jest o około 41 km, zaś od Lubartowa - stolicy powiatu - około 21 km. Miasto jest siedzibą gminy miejsko-wiejskiej podzielonej na 15 sołectw (trzy dzielnice-sołectwa w Ostrowie Lubelskim oraz 12 wsi sołectw: Bójki, Jamy, Kaznów, Kaznów Kolonia, Kolechowice I, Kolechowice II, Kolechowice Folwark, Kolechowice Kolonia, Rozkopaczew I, Rozkopaczew II, Rudka Kijańska i Wólka Stara Kijańska).

Czytaj więcej: O gminie 

Gmina Ostrów Lubelski jest regionem o dużej różnorodności przyrodniczej, bogatej historii i tradycjach kulturowych. Jej piękno i różnorodność widoczne są zwłaszcza w sferze flory
i fauny. Liczne jeziora z otaczającymi je lasami i bagnami stanowią zarówno cenne środowiska naturalne, jak i ciekawe miejsca do zwiedzania, wypoczynku i edukacji.
Atrakcje:
• Na uwagę zasługuje jezioro Miejskie w Ostrowie Lubelskim, z terenami przystosowanymi do rekreacji i wypoczynku, gastronomią i przystępami z plażą i dostępem do lustra wody. Co roku jezioro pod nadzorem gminy jest zarybiane przez Polski Związek Wędkarski w Lublinie.
• Kolejną atrakcją jest zbiornik retencyjny jezioro “Mytycze” w Rozkopaczewie, potocznie nazywany “rajem dla wędkarzy”. Z różnorodną fauną i florą oraz ustanowionym użytkiem ekologicznym jest ostoją ciszy i spokoju. z pływającą wyspą porośniętą drzewami olchy, otoczony bezpośrednim sąsiedztwem lasu sosnowo-dębowego, łąk i pastwisk.
• Warto odwiedzić malownicze jezioro Kleszczów z naturalnymi bagnami czy jezioro Czarne-Gościnieckie, przy którym tradycyjnie w sezonie letnim rozbijane są obozy harcerskie.

Czytaj więcej: Dlaczego warto tu zainwestować

wsparcie

Polska oferuje szeroki wachlarz zachęt inwestycyjnych dostępnych zarówno na szczeblu regionalnym jak i rządowym. Inwestorzy mogą skorzystać z grantów rządowych, finansowanych w ramach różnych projektów. Instrumenty wsparcia dostępne są w równym stopniu i na tych samych zasadach zarówno dla inwestorów zagranicznych, jak i polskich. Duże wsparcie przy wyborze    i miejscu inwestycji oferują m.in.:
https://www.paih.gov.pl/,
http://sse.mapa.info.pl/.
Gmina Ostrów Lubelski należy do Specjalnej Strefy Ekonomicznej Euro-Park Mielec, która jest zarządzana przez ARP S.A. od 1995 roku.    ARP S.A. inwestuje w nowoczesną i sprawną infrastrukturę oraz poszerza oferty terenów inwestycyjnych na zarządzanych przez siebie terenach, a także stale podnosi jakość swoich usług. Obsługa i wsparcie inwestorów prowadzone są na wielu płaszczyznach. ARP S.A. promuje przedsiębiorców i współpracuje m.in. z klastrami, placówkami oświatowymi i lokalnymi samorządami.

Załączniki:
PlikOpisRozmiarPobieranie
Pobierz plik (Oferta inwestycyjna.pdf)Oferta inwestycyjna gminy Ostrów Lubelski 1513 kB99

Czytaj więcej: Wsparcie dla inwestora

Przydatne linki

Dla mieszkańca

 

Warte uwagi