Kalendarz wydarzeń

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
26
27
28
29
30

 

gison sip1

pobierzDruki do pobrania

inwestcje

Projekty

Ostrzeżenia meteorologiczne

pogoda

ostrow lubelski w mediach

Rodzina 500+

banerek

PARTNERSTWO GMIN

partnerstwo

Dotacje z budżetu państwa

indeks22

Dotacje z budżetu państwa

Genealogia Ostrowa Lubelskiego

genealogią

RODO 1 300x225

logoprojektu


 

Foto 11Jubilatka Pani Kazimiera Domańska, rodowe Grabowska urodziła się 10.03.1924 roku w Ostrowie Lubelskim. Rodzicami byli: Szczepan i Rozalia rod. Sawczuk, rodzeństwo to: nieżyjący brat Antoni. W wieku 18 lat, 15 lipca 1942 roku w Ostrowie Lubelskim zawarła małżeństwo z Janem Domańskim urodzonym i zamieszkałym w Ostrowie Lubelskim. Owocem ich małżeństwa byli: nieżyjący syn Andrzej i córka Genowefa oraz żyjące córki Marianna i Anna a także syn Antoni. Jubilatka doczekała trzynaściorga wnuków i dwadzieściorga prawnuków i pięciorga praprawnuków. Mąż Jubilatki zmarł 10.01.1983 roku w Lubartowie. Pełnia życia Pani Kazimiery przypadła na burzliwy wiek XX tj. okres II wojny światowej i ciężkie lata powojenne, którego wydarzenia wywarły wpływ na dalsze losy Jej życia, wplatając w nie chwile trudne głównie rodzinne, jak też te radosne stała się naocznym świadkiem naszej ojczystej niełatwej historii od czasów zakończenia wojny po III Rzeczpospolitą do dnia dzisiejszego. Mimo tych przeciwności losu, codziennych życiowych zmagań dożyła pięknego Jubileuszu 100-lecia urodzin. Jubilatka otoczona jest szacunkiem i miłością rodziny. Z okazji Jubileuszu urodzin w dniu 10.03.2024 r. Józef Gruszczyk Burmistrz Ostrowa Lubelskiego i Henryk Klementewicz Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego wręczyli Jubilatce kwiaty, upominek rzeczowy oraz złożyli najserdeczniejsze życzenia dalszego życia w dobrym zdrowiu, pomyślności, radości i pogody ducha na kolejne lata. Życzenia złożyła również licznie przybyła rodzina. List gratulacyjny do Jubilatki, skierował Premier Rzeczypospolitej Polskiej Pan Donald Tusk:

Szanowna Pani,

Z okazji wyjątkowego jubileuszu 100-lecia urodzin proszę przyjąć moje gratulacje doczekania tak niezwykłego jubileuszu i jednocześnie składam płynące z głębi serca życzenia, aby kolejne lata mijały w dobrym zdrowiu i wypełnione były codzienną życzliwością osób Pani najbliższych.

Obchodzenie tak imponującej rocznicy jest ogromnym przywilejem, którego dostępują tylko nieliczni. Możliwość obserwowania i przeżywania ludzkich losów przez wiele lat dała Pani niepowtarzalną perspektywę oraz niezwykłe bogactwo życiowej mądrości. Wierzę głęboko, że dzielenie się własnym doświadczeniem było radością zarówno dla Pani, jak i wszystkich, którzy mieli sposobność z niego korzystać.

Seniorzy są i pozostaną strażnikami najważniejszych, nieprzemijających wartości oraz zbiorowej pamięci. Państwa dojrzałość, umiejętność spojrzenia z dystansem na ludzi i wydarzenia są wielką wartością, ważną zarówno dla obecnych, jak i przyszłych poleń Polaków. Dlatego naszą wspólną troską jest, aby osoby zawsze były otoczone szacunkiem i zajmowały w społeczeństwie należne im miejsce.

Z wdzięcznością patrzę na trud Pani życia i wytrwałość w pokonywaniu kolejnych jego etapów. Dziękuję za wskazanie drogi wiodącej ku dobru i mądrości.

Natomiast Burmistrz Ostrowa Lubelskiego w liście skierowanym do Jubilatki napisał:

Dostojna Jubilatko,

Tak się zazwyczaj dzieje i zapewne jest to naturą ludzkiego istnienia, że tylko nieliczni otrzymują od losu dar długiego życia. Ten dar, dzięki Bożej Opatrzności, pozyskała również Pani. Mija dziś 100 lat od dnia Pani urodzin, to piękny wiek, nacechowany szczególną wartością, którą tworzyły i kształtowały lata doświadczeń naznaczone blaskiem i cieniem codziennego życia.

Pani Jubileusz jest szczególnym powodem dumy mieszkańców i władz samorządowych Gminy Ostrów Lubelski. Tak długie życie jest skarbnicą mądrości i przeżyć dla kilku pokoleń Polaków. Głęboko wierzę, że wielu ludzi czerpie z niej obficie, ponieważ Pani sędziwy wiek jest naszym wspólnym, drogocennym dziedzictwem.

W tym szczególnym dniu pragnę podziękować Pani w imieniu własnym i całej społeczności lokalnej za osiągnięcia i dokonania życiowe, za wytrwałość i ciągłą obecność wśród nas oraz złożyć najserdeczniejsze życzenia przede wszystkim zdrowia, wszelkiej pomyślności, życzliwości rodzinnej, spokoju i radości na dalsze lata.

Przydatne linki

Dla mieszkańca

 

Warte uwagi